MBL Logo
NYHETSBREV | UKE 50/2009
Den nye mediepolitikken – et hovedområde i 2010

Den nye mediepolitikken – et hovedområde i 2010

Det mediepolitiske arbeidet blir det aller viktigste for mediebedriftene i det kommende året. I tillegg er det hovedoppgjør – og ikke minst; Mediebedriftenes Landsforening som (MBL) fyller 100 år. – Vi legger opp til en markering som er tilpasset bransjens virkelighet, sier MBLs leder Ivar Rusdal, adm. direktør i Jærbladet (bildet).
Les mer..

NHO- verv til Nedreberg

NHO- verv til Nedreberg

Tove Nedreberg, adm. direktør i Adresseavisen er oppnevnt som MBLs vararepresentant i NHOs representantskap. Det har vært Knut Arild Hareide, Schibsted, som har innehatt vervet, men han ble valgt inn på Stortinget og har sluttet i bransjen.
Les mer..

Et forum for ledere

Et forum for ledere

MBL planlegger å opprette et arbeidsgiverforum. Her skal representanter fra medlemsbedriftene komme sammen for å diskutere prinsipielle og overordnede spørsmål knyttet til arbeidsgiverrollen.
Les mer..

Elannonser med påbudt miljømerking?

Elannonser med påbudt miljømerking?

Europeiske medieutgivere er uenige i et planlagt EU-påbud om å måtte sette inn miljømerking i annonser som omhandler elektriske husholdningsmaskiner. – Den informasjonen forbrukerne får på emballasjen, må være tilstrekkelig, mener den europeiske utgiverorganisasjonen ENPA, og stiller seg sterkt kritisk til denne type påbud.
Les mer..

God jul

God jul

Vi ønsker leserne av nyhetsbrevet en god jul og et godt nyttår. MBLs ukentlige nyhetsbrev er tilbake 14.januar 2010.
Les mer..

MEDIEVERDENEN


Bli med på arbeidsgiverkurs:

Legger planer for å redde avisene:

Vil Murdochs kamp mot Google kunne redde avisindustrien?:

UK: Suksess med betalingsvegg:



SITATET

"Jeg kjenner ikke til noen andre europeiske land hvor man har gjort tilsvarende inngrep i markedet for å sikre en privat aktør slike særfordeler som TV 2 nå prøver å presse Kulturdepartementet til å gjennomføre. "

Joachim Benno, direktør for myndighetskontakt og regulatoriske spørsmål i Telenor



AKTIVITETSKALENDER

Januar
 
13 MBL: Arbeidsgiverkurs
MBLs lokaler, Oslo, Kongensgate 14
 
26-27 WAN-IFRA: DagsVara 2010
Stockholm
 
Februar
 
16 MBL: Offentliggjøring av opplag- og lesertall for 2009
Oslo
 
Mars
 
4-5 WAN-IFRA-20th Annual Advertising Conference
København
 
FLERE ARRANGEMENTER  
 

Nyhetsbrevet gis ut av Mediebedriftenes Landsforening (MBL)
Kongensgt. 14, 0153 Oslo | Telefon: 22 86 12 00 | Telefax: 22 86 12 02 og 22 42 26 11
Har du spørsmål eller kommentarer ta kontakt her | Meld deg av her
Mediebedriftenes Landforening © 2009
MBL Logo