Medieleder - her er fullt program

Publisert

Programmet for Medieleder er klart! Har du husket å melde deg på? Her kan du se programmet og også se hvem andre som kommer.

Vi gleder oss til å ønske velkommen til Trondheim og Britannia torsdag 4. juni! Meld deg på her!

Her kan du se hvem som er påmeldt (oppdatert 13. mai)!

Her er programmet (flere detaljer kommer!):

09-10.15:

  • Velkommen v/ møteledere Liv-Jorunn Håker og Kim Riseth.
  • David Caswell (Reuters Institute): Efficiency is not enough. Reinventing news for the age of AI.
  • Kreativt kaos, presis regi. Marit Moum Aune, påtroppende sjef for Nationaltheatret, om ledelse.

10.30-11.30:

  • Hvem trollet Innlandet? v/ Silje Førsund, Faktisk.
  • Må vi tenke nytt om redaktøransvaret? Med blant andre Gard Steiro, VG.
  • Utdeling av Årets avistegning v/ juryleder Sissel Bjerkehagen.

11.30-13.00: LUNSJ

  • 11.40 IPI årsmøte
  • 12.15 MBL årsmøte

13-14.45:

  • Når mediene jager i flokk - blir det samlede medietrykket for stort?
  • Slik får vi unge på banen! v/ Luqman Wadood, prosjektleder i Ung debatt.
  • Tar robotene over samfunnsdebatten? Med Ingrid Skovdahl, Veslemøy Østrem (begge Altinget) og Hilde Schjerve, Kode 24.
  • Kloakkavsløringen v/Lajla Ellingsen og Espen Rasmussen, Adresseavisen.

14.15-14.45: Pause med NR-landsmøte

14.45-16:

  • Sa mediene virkelig det? Om forholdet mellom verdens mest brukte KI-tjeneste og redaktørstyrte medier. v/ Erik Bolstad, Store Norske Leksikon.
  • 39 kroner for dine persondata - krigen om annonsekronene. Med blant andre Bente Klemetsdal, Aller.
  • Hvor ble det av den kritiske pressen? Samtale med professor og Fritt Ord-prisvinner Hilde Henriksen Waage.

Møteledere i år er Liv-Jorunn Håker, utviklingsredaktør i Sunnmørsposten, og Kim Riseth, publiseringsredaktør i Nationen.

Praktisk informasjon:

Konferansen varer fra kl. 09-16 og foregår på Hotel Britannia.

Kvelden før blir det kom sammen-arrangement fra kl. 19.30. Samlingen starter hos NRK i deres splitter nye bygg i Trondheim, og fortsetter nede i byen med pils og pizza på Olivia Solsiden.

Pris for konferansen er 3500,-. Kveldsarrangementet dagen før koster 1000,-.

Vi har holdt av rom på Hotel Britannia og på Comfort Hotel Park. Disse kan du booke når du melder deg på, men vi er i ferd med å gå tom for rom på Britannia.

MELD DEG PÅ HER