-
Medieorganisasjonene på Arendalsuka
Onsdag 16. august blir det debatter om ytringsfrihet i arbeidslivet og mediepolitikk, på mediescenen hos Agderposten.
-
Gratulerer til Lubna Jaffery!
- Gratulerer til Lubna Jaffery med et viktig oppdrag. Vi håper hun blir kulturministeren som løser momssaken, slik at mediene får et fremtidsrettet og plattformnøytralt momsfritak. Mediehusene trenger forutsigbare rammevilkår som understøtter innovasjon og digital utvikling, sier MBLs adm. dir. Randi S. Øgrey.
-
-
Plattformnøytralt momsfritak er nødvendig og må gjeninnføres
- Regjeringens høringsforslag er skuffende og utilstrekkelig fordi det fortsatt begrenser redaktørstyrte medier mulighet til å bruke lyd og levende bilder slik brukerne forventer. Vårt forslag til gjeninnføring av momsfritaket for elektroniske nyhetstjenester ville løst dette, og vi håper Stortinget kan bidra til at forslaget tas fram igjen, sier adm.dir. Randi S. Øgrey i MBL.
-
Spørsmål i forbindelse med streiken?
Arbeidslivsavdelingen i MBL bistår medlemmer om du har spørsmål i forbindelse med streiken.
-
Streik: Medlemswebinar om permitteringer 17. april
Mandag 17. april kl. 1200-1300 gjennomfører NHO et nytt medlemswebinar med fokus på permitteringer i forbindelse med streiken.
-
Invitasjon til digitalt kurs om sykefravær og oppsigelse
Arbeidslivsavdelingen i MBL inviterer til digitalt kurs om sykefravær og oppsigelse, 25. april, klokka 09.00-10.30.
-
Valgkomiteens innstilling til nytt MBL-styre
Konserndirektøren for nyhetsmedier i Schibsted Siv Juvik Tveitnes er innstilt til ny styreleder, og konsernsjefen i Mentor Medier Per Magne Tveiten er innstilt til nestleder av valgkomiteen i Mediebedriftenes Landsforening. Leder og nestleder velges for ett år.
-
Fersk lønnsstatistikk for mediebransjen
Lønnsstatistikken er klar og viser lønnsvekst innenfor journalistområdet på 5,2 prosent når vi ser på utviklingen for de personene som er med i grunnlaget i 2021 og 2022.
-
Lønnsoppgjøret 2023: Brudd i forhandlingene – mekling etter påske
Det er brudd i lønnsforhandlingene mellom LO/YS og NHO. –Summen av motpartens forventninger innebærer en for tung bør for mange av våre medlemmer, sier administrerende direktør Ole Erik Almlid i NHO.