Hopp til hovedinnhold
  1. NHO
    • Alle regionkontor
    • NHO Agder
    • NHO Arktis
    • NHO Innlandet
    • NHO Møre og Romsdal
    • NHO Nordland
    • NHO Rogaland
    • NHO Trøndelag
    • NHO Vestfold og Telemark
    • NHO Vestland
    • NHO Viken Oslo
    • Alle landsforeninger
    • Abelia
    • Finans Norge
    • Fornybar Norge
    • MBL
    • NBF
    • NHO Byggenæringen
    • NHO Elektro
    • NHO Geneo
    • NHO Logistikk og Transport
    • NHO Luftfart
    • NHO Mat og Drikke
    • NHO Reiseliv
    • NHO Service og Handel
    • NHO Sjøfart
    • NHO Transport
    • Norsk Industri
    • Offshore Norge
    • Sjømat Norge
Logo Mediebedriftene
  • Arbinn
  • Bli medlem

Hva leter du etter?

      Se alle treff
      • Arbinn
      • Bli medlem

      Aktuelt

      • Arrangementer
      • Mediepolitikk
      • Mediekompasset (Avis i skolen)
      • Nyhetsarkiv
      • Tall og fakta

      Arbeidsliv

      • Arbeidsliv
      • Arbeidsrett
      • HMS
      • Hovedoppgjøret 2024
      • Opphavsrett
      • Rammeavtale frilans

      Mediepolitikk

      • Høringer
      • Mediebransjens samfunnsansvar
      • Medienes rammebetingelser
      • Mediepolitikk
      • Rammebetingelser
      • Ytringsfrihet

      Analyse og utvikling

      • Analyse og utvikling
      • Annonsestatistikk
      • Lesertall
      • Lønnsstatistikk
      • Opplagstall
      • Rapporter

      Medlemskap og fordeler

      • Innmelding
      • Medlemskap
      • Medlemsfordeler

      Konkurranser og utmerkelser

      • Avisgutten
      • Den store journalistprisen
      • Konkurranser og utmerkelser
      • Årets avistegning
      • Årets mediepriser

      Mediekompasset

      • Avistegning (ekstern side)
      • Juniorjournalisten (ekstern side)
      • Nasjonal avisuke
      • Medielabben (ekstern side)
      • Lag skoleavis (ekstern side)
      • Stortingsvalg (ekstern side)
      • Om Mediekompasset
      • Valgfag

      Om oss

      • Ansatte
      • Dette er MBL
      • Hovedstyret
      • In English
      • Vedtekter
      • Våre medlemmer
      1. NHO
        • Alle regionkontor
        • NHO Agder
        • NHO Arktis
        • NHO Innlandet
        • NHO Møre og Romsdal
        • NHO Nordland
        • NHO Rogaland
        • NHO Trøndelag
        • NHO Vestfold og Telemark
        • NHO Vestland
        • NHO Viken Oslo
        • Alle landsforeninger
        • Abelia
        • Finans Norge
        • Fornybar Norge
        • MBL
        • NBF
        • NHO Byggenæringen
        • NHO Elektro
        • NHO Geneo
        • NHO Logistikk og Transport
        • NHO Luftfart
        • NHO Mat og Drikke
        • NHO Reiseliv
        • NHO Service og Handel
        • NHO Sjøfart
        • NHO Transport
        • Norsk Industri
        • Offshore Norge
        • Sjømat Norge
      1. Mediebedriftenes Landsforening
      2. Søk
      2034 resultater:
      1. MBL advarer mot Skatteutvalgets forslag om å fjerne mva-fritaket – vil få store konsekvenser for mediemangfoldet

        - Forslaget om å fjerne mva-fritaket for mediene er et svært uklokt forslag som bryter med en lang tradisjon i Norge, hvor avisene har hatt fritak så lenge vi har hatt moms, og før det omsetningsavgift, nettopp for å sikre medienes viktige samfunnsrolle, sier MBLs adm. dir. Randi S. Øgrey i en kommentar til det regjeringsoppnevnte skatteutvalgets ferske rapport.

        https://www.mediebedriftene.no/artikler/2022/mbl-advarer-mot-skatteutvalgets-forslag-om-a-fjerne-mva-fritaket--vil-fa-store-konsekvenser-for-mediemangfoldet Nyhet , Mediepolitikk
      2. Media Freedom Act: Støtter prinsippene som ligger bak, men mediepolitikken må forbli nasjonal

        MBL har levert høringsuttalelse til Kultur- og likestillingsdepartementet om EU-kommisjonens forslag til Media Freedom Act, som nå er til behandling i EU.

        https://www.mediebedriftene.no/artikler/2022/media-freedom-act-stotter-prinsippene-som-ligger-bak-men-mediepolitikken-ma-forbli-nasjonal Nyhet
      3. Norske nettaviser har bredt innholdsmangfold

        En ny rapport fra Medietilsynet viser at norske nettaviser har et bredt innholdsmangfold. - Rapporten dokumenterer hvor viktig det er å ha stort mangfold av medier og hvordan det i sum gir innholdsbredde. Dette gir igjen et godt grunnlag for debatt og deltakelse, og slik vil vi gjerne ha det fremover også. Nå opplever flere at det går tråere i brukermarkedet og tøffere i annonsemarked, det blir store endringer fremover. Da er det avgjørende viktig med forutsigbare rammebetingelser som gir utviklingsmuligheter, sier adm. dir. i MBL Randi S. Øgrey.

        https://www.mediebedriftene.no/artikler/2022/norske-nettaviser-har-bredt-innholdsmangfold Nyhet
      4. Tema på Data-SKUP: Journalistutdanningene og mediene

        - I år håper vi å lande noen konkrete tiltak som tar samarbeidet mellom akademia og mediene et skritt videre, sier MBLs adm. dir Randi S. Øgrey. Mediebedriftenes Landsforening bidrar til det akademiske sporet under konferansen for fjerde gang og har i år engasjert Geir Terje Ruud til å lage en rapport som skisserer løsningsalternativer og grunnlag for diskusjon.

        https://www.mediebedriftene.no/artikler/2022/tema-pa-data-skup-journalistutdanningene-og-mediene Nyhet , Arrangementer, Statistikk og analyse, Journalistikk Data-SKUP;
      5. Golden Pen of Freedom til Gazeta Wyborcza og the Gazeta Wyborcza Foundation

        Det polske mediehuset Gazeta Wyborcza og dets stiftelse for fri og uavhengig journalistikk er årets mottakere av den internasjonale Golden Pen of Freedom Award, WAN-IFRAs høyeste utmerkelse. I begrunnelsen fremheves ikke minst arbeidet med det ukrainske mediefondet, som MBL var med å stifte. Et viktig mål med Golden Pen of Freedom Award er å rette offentlig oppmerksomhet mot undertrykkende regimer og journalistene som bekjemper dem.

        https://www.mediebedriftene.no/artikler/2022/golden-pen-of-freedom-awarded-to-gazeta-wyborcza-and-the-gazeta-wyborcza-foundation Nyhet , Mediepriser
      6. Nytt EU forslag skal sikre medienes uavhengighet

        Sist uke ble "Media Freedom Act" lagt frem av EU kommisjonen i Brussel. Intensjonen bak forslaget er å sikre den redaksjonelle uavhengigheten og medienes viktige rolle. Bakgrunnen er økt bekymring for utviklingen i flere EU land.

        https://www.mediebedriftene.no/artikler/2022/nytt-eu-forslag-skal-sikre-medienes-uavhengighet Nyhet EU kommisjonen;, Media Freedom Act;
      7. Opplagsveksten avtar

        Totalopplaget for norske aviser har økt med 0,8 prosent fra første halvår 2021 til første halvår 2022. Til sammenligning har opplaget i samme periode de tre foregående årene økt med mellom tre og fire prosent. - Veksten vi har sett de siste årene avtar nå. Sammenlignet med utviklingen fra 2020 til 2021 er den heldigitale veksten omtrent halvert, og med økte kostnader for folk flest, går flere mediehus nå en mer usikker tid i møte, sier Randi S. Øgrey adm.dir. i MBL.

        https://www.mediebedriftene.no/artikler/2022/opplagsveksten-avtar Nyhet , Statistikk og analyse opplagstall
      8. Medietilsynets økonomirapport: 2021 et godt år for avisene

        -Stadig flere nordmenn har tegnet avisabonnement. Avisene leverer godt innhold og brukerne blir med oss på de digitale flatene, sier MBLs adm. dir. Randi S. Øgrey.

        https://www.mediebedriftene.no/artikler/2022/medietilsynets-okonomirapport-2021-et-godt-ar-for-avisene Nyhet , Statistikk og analyse
      9. Nye regler om plikt til å merke retusjert reklame trer i kraft 1. juli

        Stortinget har bestemt at retusjert eller på annen måte manipulert reklame skal merkes. Plikten til å merke reklamen inntrer der en kropps fasong, størrelse eller hud er endret ved retusjering eller annen manipulering, jf. ny bestemmelse markedsføringsloven § 2 andre ledd.

        https://www.mediebedriftene.no/artikler/2022/nye-regler-om-plikt-til-a-merke-retusjert-reklame-trer-i-kraft-1.-juli Nyhet , Reklame og annonsering
      10. RNB: 136,2 millioner til ytringsfrihet og demokrati er tilbake på UDs budsjett

        MBL og en samlet bransje ba i mai finanskomiteen om å tilbakeføre regjeringens foreslåtte kutt på 136,2 mill. kr på posten for menneskerettigheter, og nå har Stortinget fulgt opp. -Det er viktig og gledelig at hele kuttet er tilbakeført i revidert statsbudsjett, sier MBLs adm. dir. Randi S. Øgrey.

        https://www.mediebedriftene.no/artikler/2022/rnb-1362-millioner-til-ytringsfrihet-og-demokrati-er-tilbake-pa-uds-budsjett Nyhet , Mediepolitikk
      • Forrige
      • Side 113 av 204
      • 1
      • ...
      • 112
      • 113
      • 114
      • ...
      • 204
      • Neste

      Mediebedriftenes Landsforening

      1. Org. nr. 981391209

      Adresse

      Besøksadresse:

      Skippergata 24 0154 OSLO

      Postadresse:

      Skippergata 24 0154 OSLO

      Personvern og vilkår

      • Personvernerklæring

      Kontakt

      • Telefon: 22 86 12 00
      • post@mediebedriftene.no
      • Facebook
      • X/Twitter
      • Instagram