Hopp til hovedinnhold
  1. NHO
    • Alle regionkontor
    • NHO Agder
    • NHO Arktis
    • NHO Innlandet
    • NHO Møre og Romsdal
    • NHO Nordland
    • NHO Rogaland
    • NHO Trøndelag
    • NHO Vestfold og Telemark
    • NHO Vestland
    • NHO Viken Oslo
    • Alle landsforeninger
    • Abelia
    • Finans Norge
    • Fornybar Norge
    • MBL
    • NBF
    • NHO Byggenæringen
    • NHO Elektro
    • NHO Geneo
    • NHO Logistikk og Transport
    • NHO Luftfart
    • NHO Mat og Drikke
    • NHO Reiseliv
    • NHO Service og Handel
    • NHO Sjøfart
    • NHO Transport
    • Norsk Industri
    • Offshore Norge
    • Sjømat Norge
Logo Mediebedriftene
  • Arbinn
  • Bli medlem

Hva leter du etter?

      Se alle treff
      • Arbinn
      • Bli medlem

      Aktuelt

      • Arrangementer
      • Mediepolitikk
      • Mediekompasset (Avis i skolen)
      • Nyhetsarkiv
      • Tall og fakta

      Arbeidsliv

      • Arbeidsliv
      • Arbeidsrett
      • HMS
      • Hovedoppgjøret 2024
      • Opphavsrett
      • Rammeavtale frilans

      Mediepolitikk

      • Høringer
      • Mediebransjens samfunnsansvar
      • Medienes rammebetingelser
      • Mediepolitikk
      • Rammebetingelser
      • Ytringsfrihet

      Analyse og utvikling

      • Analyse og utvikling
      • Annonsestatistikk
      • Lesertall
      • Lønnsstatistikk
      • Opplagstall
      • Rapporter

      Medlemskap og fordeler

      • Innmelding
      • Medlemskap
      • Medlemsfordeler

      Konkurranser og utmerkelser

      • Avisgutten
      • Den store journalistprisen
      • Konkurranser og utmerkelser
      • Årets avistegning
      • Årets mediepriser

      Mediekompasset

      • Avistegning (ekstern side)
      • Juniorjournalisten (ekstern side)
      • Nasjonal avisuke
      • Medielabben (ekstern side)
      • Lag skoleavis (ekstern side)
      • Stortingsvalg (ekstern side)
      • Om Mediekompasset
      • Valgfag

      Om oss

      • Ansatte
      • Dette er MBL
      • Hovedstyret
      • In English
      • Vedtekter
      • Våre medlemmer
      1. NHO
        • Alle regionkontor
        • NHO Agder
        • NHO Arktis
        • NHO Innlandet
        • NHO Møre og Romsdal
        • NHO Nordland
        • NHO Rogaland
        • NHO Trøndelag
        • NHO Vestfold og Telemark
        • NHO Vestland
        • NHO Viken Oslo
        • Alle landsforeninger
        • Abelia
        • Finans Norge
        • Fornybar Norge
        • MBL
        • NBF
        • NHO Byggenæringen
        • NHO Elektro
        • NHO Geneo
        • NHO Logistikk og Transport
        • NHO Luftfart
        • NHO Mat og Drikke
        • NHO Reiseliv
        • NHO Service og Handel
        • NHO Sjøfart
        • NHO Transport
        • Norsk Industri
        • Offshore Norge
        • Sjømat Norge
      1. Mediebedriftenes Landsforening
      2. Søk
      1954 resultater:
      1. Oppstart lønnsoppgjøret

        Onsdag kl 10 starter lønnsoppgjøret med kravoverlevering. I år er det mellomoppgjør, der LO og NHO, og YS og NHO, forhandler på vegne av sine forbund og landsforeninger.

        https://www.mediebedriftene.no/artikler/2021/oppstart-lonnsoppgjoret Nyhet , Lønn og tariff
      2. NHOs posisjon i lønnsoppgjøret 2021: Må bidra til å sikre arbeidsplasser og bedrifter

        - Dette er ikke et vanlig lønnsoppgjør. Det er et lønnsoppgjør som kommer mens vi står i en krise . Oppgjøret må ikke bidra til å sette flere jobber i fare. Tvert imot, det må gjøre oss i stand til å komme gjennom denne krisen og til å fortsette en bærekraftig omstilling og skape nye jobber, sier NHO-sjef Ole Erik Almlid.

        https://www.mediebedriftene.no/artikler/2021/nhos-posisjon-i-lonnsoppgjoret-2021-ma-bidra-til-a-sikre-arbeidsplasser-og-bedrifter Nyhet , Lønn og tariff Mellomoppgjøret 2021
      3. Pandemien ga ekstra vekst for norske medier - nå er flest abonnement heldigitale

        Norske aviser hadde en opplagsvekst på 3,4 prosent i andre halvår av 2020. For første gang er det solgt flere heldigitale abonnement enn komplettabonnement. Totalt er nå over 1,2 millioner abonnement heldigitale. 85 prosent av de sammenlignbare titlene har opplagsfremgang. -Vi har lenge sett at norske mediebrukere har gått til våre redaksjonelle medier for å holde seg oppdatert på pandemien, og nå ser vi altså en koronaeffekt også i de offisielle opplagstallene. Dette viser at journalistikken faktisk kan finansiere journalistikken om innholdet oppleves som godt og relevant, sier Randi S. Øgrey adm. dir i MBL.

        https://www.mediebedriftene.no/artikler/2021/pandemien-ga-ekstra-vekst-for-norske-medier---na-er-flest-abonnement-heldigitale Nyhet , Statistikk og analyse
      4. Distribusjonsutvalget med nytt mandat og nye medlemmer

        MBLs hovedstyre har justert mandatet og oppnevnt medlemmer til Distribusjonsutvalget.

        https://www.mediebedriftene.no/artikler/2021/distribusjonsutvalget-med-nytt-mandat-og-nye-medlemmer Nyhet , Trykkeri og distribusjon
      5. Medieleder og MBLs årsmøte 3. mai

        Mandag 3. mai arrangeres Medieleder 2021. Konferansen blir digital og arrangeres fra Pressens hus i Oslo. Konferansen vil bli ledet av Irene Halvorsen, ansvarlig redaktør i Nationen og Eirik Winsnes, utviklingsredaktør i Aftenposten.

        https://www.mediebedriftene.no/artikler/2021/medieleder-og-mbls-arsmote-3.-mai Nyhet , Arrangementer medieleder, årskonferanse
      6. Kristin Skogen Lund utnevnt til president i EUTA

        Schibsteds konsernsjef Kristin Skogen Lund har blitt den første kvinnelige presidenten for European Tech Alliance (EUTA).

        https://www.mediebedriftene.no/artikler/2021/kristin-skogen-lund-utnevnt-til-president-i-euta Nyhet EUTA; European Tech Alliance;
      7. Samfunnssikkerhet i en usikker verden

        Samfunnssikkerhet i en usikker verden er navnet på meldingen justiskomiteen nå har til behandling. MBL har levert innspill til komiteen om medienes sentrale rolle under kriser.

        https://www.mediebedriftene.no/artikler/2021/samfunnssikkerhet-i-en-usikker-verden Nyhet , Mediepolitikk, Journalistikk samfunnsviktig funksjon;
      8. MBLs lederskole #3 – Endringsledelse på remote

        Velkommen til tredje utgave av MBLs lederskole torsdag 4. februar 12.30-14.00 på zoom. Temaet denne gang er "Endringsledelse på remote?"

        https://www.mediebedriftene.no/artikler/2021/mbls-lederskole-3--endringsledelse-pa-remote Nyhet , Medlemskap og fordeler
      9. Journalistikken må sikres ved et eventuelt portforbud

        Regjeringen har sendt et lovforslag som under gitte forhold åpner for portforbud som et smitteverntiltak på høring. MBL mener at medienes samfunnsviktige funksjon må sikres dersom dette blir aktuelt. - Vi håper dette er et forslag som aldri blir iverksatt. Så langt i pandemien har politikernes tiltak vært basert på tillit og hatt oppslutning i befolkningen, sier MBLs adm. dir. Randi S. Øgrey.

        https://www.mediebedriftene.no/artikler/2021/journalistikken-ma-sikres-ved-et-eventuelt-portforbud Nyhet , Mediepolitikk lovforslag; portforbud;
      10. Sp vil øke mediestøtten med 74 millioner

        Senterpartiet la i dag frem sitt alternative statsbudsjett for 2021 og foreslår å øke budsjettet med 74 millioner kroner til mediene. 60 millioner avsettes til krisepakke, og 30 av disse millionene er øremerket lokalaviser.

        https://www.mediebedriftene.no/artikler/2020/sp-vil-oke-mediestotten-med-74-millioner Nyhet Stortingets spørretime; Åslaug Sem Jacobsen; Abid Raja; alternativt statsbudsjett; mediepolitisk verktøykasse;
      • Forrige
      • Side 183 av 196
      • 1
      • ...
      • 182
      • 183
      • 184
      • ...
      • 196
      • Neste

      Mediebedriftenes Landsforening

      1. Org. nr. 981391209

      Adresse

      Besøksadresse:

      Skippergata 24 0154 OSLO

      Postadresse:

      Skippergata 24 0154 OSLO

      Personvern og vilkår

      • Personvernerklæring

      Kontakt

      • Telefon: 22 86 12 00
      • post@mediebedriftene.no
      • Facebook
      • X/Twitter
      • Instagram