-
Sara Aurora Frantzen Nestegard
Rådgiver
-
Viktoria Vermedal
Advokat
-
-
Vinnere Årets Mediehus
Siden 2001 har MBL delt ut prisen Årets Avis, i 2018 endret prisen navn til Årets Mediehus. Til denne prisen gjør juryen en helhetlig vurdering av innhold, utvikling og presentasjon. Prisen omfatter alle kanaler et mediehus har, og vil bedømmes på floraen og samspillet mellom disse. Deltagende mediehus må legge ved en begrunnelse for hvorfor de bør vinne. For å være aktuell som kandidat til denne prisen må mediehuset delta i minst en av de andre kategoriene i konkurransen.
-
Vinnere Årets Mediepriser 2016
VG ble den store vinneren under Den Store Prisfesten på Ole Bull Scene i kveld. Mediehuset stakk av med syv av konkurransens 19 priser, deriblant Årets Avis og Årets nasjonale nyhetsnettsted. KK ble kåret til Årets Magasin
-
Om Mediebedriftenes landsforening (MBL)
Mediebedriftenes Landsforening (MBL) er mediebedriftenes bransje- og utgiverorganisasjon. MBL skal bidra til å styrke og verne ytringsfriheten, pressefriheten og informasjonsfriheten som grunnleggende verdier i et demokratisk og åpent samfunn. MBL skal arbeide for gode og stabile betingelser som fremmer et mangfold av økonomisk sunne medier.
-
NADA AS
NADA AS, stiftet i 1995, er et datterselskap av Mediebedriftenes Landsforening. NADA har utviklet og drifter NADAexpress, en egen web basert tjeneste for annonsedistribusjon- og mottak.