Hopp til hovedinnhold
  1. NHO
    • Alle regionkontor
    • NHO Agder
    • NHO Arktis
    • NHO Innlandet
    • NHO Møre og Romsdal
    • NHO Nordland
    • NHO Rogaland
    • NHO Trøndelag
    • NHO Vestfold og Telemark
    • NHO Vestland
    • NHO Viken Oslo
    • Alle landsforeninger
    • Abelia
    • Finans Norge
    • Fornybar Norge
    • MBL
    • NBF
    • NHO Byggenæringen
    • NHO Elektro
    • NHO Geneo
    • NHO Logistikk og Transport
    • NHO Luftfart
    • NHO Mat og Drikke
    • NHO Reiseliv
    • NHO Service og Handel
    • NHO Sjøfart
    • NHO Transport
    • Norsk Industri
    • Offshore Norge
    • Sjømat Norge
Logo Mediebedriftene
  • Arbinn
  • Bli medlem

Hva leter du etter?

      Se alle treff
      • Arbinn
      • Bli medlem

      Aktuelt

      • Arrangementer
      • Mediepolitikk
      • Mediekompasset (Avis i skolen)
      • Nyhetsarkiv
      • Tall og fakta

      Arbeidsliv

      • Arbeidsliv
      • Arbeidsrett
      • HMS
      • Hovedoppgjøret 2024
      • Opphavsrett
      • Rammeavtale frilans

      Mediepolitikk

      • Høringer
      • Mediebransjens samfunnsansvar
      • Medienes rammebetingelser
      • Mediepolitikk
      • Rammebetingelser
      • Ytringsfrihet

      Analyse og utvikling

      • Analyse og utvikling
      • Annonsestatistikk
      • Lesertall
      • Lønnsstatistikk
      • Opplagstall
      • Rapporter

      Medlemskap og fordeler

      • Innmelding
      • Medlemskap
      • Medlemsfordeler

      Konkurranser og utmerkelser

      • Avisgutten
      • Den store journalistprisen
      • Konkurranser og utmerkelser
      • Årets avistegning
      • Årets mediepriser

      Mediekompasset

      • Avistegning (ekstern side)
      • Juniorjournalisten (ekstern side)
      • Nasjonal avisuke
      • Medielabben (ekstern side)
      • Lag skoleavis (ekstern side)
      • Stortingsvalg (ekstern side)
      • Om Mediekompasset
      • Valgfag

      Om oss

      • Ansatte
      • Dette er MBL
      • Hovedstyret
      • In English
      • Vedtekter
      • Våre medlemmer
      1. NHO
        • Alle regionkontor
        • NHO Agder
        • NHO Arktis
        • NHO Innlandet
        • NHO Møre og Romsdal
        • NHO Nordland
        • NHO Rogaland
        • NHO Trøndelag
        • NHO Vestfold og Telemark
        • NHO Vestland
        • NHO Viken Oslo
        • Alle landsforeninger
        • Abelia
        • Finans Norge
        • Fornybar Norge
        • MBL
        • NBF
        • NHO Byggenæringen
        • NHO Elektro
        • NHO Geneo
        • NHO Logistikk og Transport
        • NHO Luftfart
        • NHO Mat og Drikke
        • NHO Reiseliv
        • NHO Service og Handel
        • NHO Sjøfart
        • NHO Transport
        • Norsk Industri
        • Offshore Norge
        • Sjømat Norge
      1. Mediebedriftenes Landsforening
      2. Søk
      2110 resultater:
      1. På stedet hvil for mediebransjen

        – Vi hadde ikke forventet noen store grep i statsbudsjettet siden en mediemelding er underveis, men vi er skuffet over at kulturministeren ikke prisjusterer mediestøtten på samme måte som NRK-lisensen. Dette stiller enda større krav og øker forventningene til den kommende mediemeldingen, sier styreleder i MBL Tove Nedreberg.

        https://www.mediebedriftene.no/artikler/2018/pa-stedet-hvil-for-mediebransjen Nyhet , Aviser og magasiner, Mediepolitikk statsbusdjett, mediestøtte, Momsfritak
      2. Eventer bygger merkevare

        Under MOAs morgenkaffe onsdag var gjennomgangstonen blant innlederne at eventer skaper økt interesse blant både lesere og annonsører. Verken Nina Kordahl (Dagsavisen), Knut Kristian Hauger (Kampanje), Ola Stave (Hallingdølen) eller Irene Halvorsen (Nationen) ville underskrive på at dette foreløpig er en økonomisk gullgruve, men det var bred enighet om at eventene har bidratt til tettere samarbeid med næringsliv og har styrket merkevaren positivt.

        https://www.mediebedriftene.no/artikler/2018/eventer-bygger-merkevare Nyhet , Arrangementer Eventer; Merkevarebygging; MOA
      3. Norge har fått senter for gravende journalistikk

        Senter for undersøkende journalistikk ble åpnet av generalsekretæren i Norsk Presseforbund i Media City i Bergen i går.

        https://www.mediebedriftene.no/artikler/2018/norge-har-fatt-senter-for-gravende-journalistikk Nyhet
      4. 7. Bruk av ansattes arbeid utført før konflikt

        https://www.mediebedriftene.no/artikler/2018/bruk-av-ansattes-arbeid-utfort-for-konflikt
      5. Norden bør skattlegge digitale aktører etter modell fra Storbritannia

        Manglende skattlegging av globale digitale aktørers store og sterkt økende inntekter i de nordiske markedene er redegjort for i to PwC rapporter. Den nyeste fra november i år viser at det utredes mye i ulike overnasjonale fora, uten konkrete resultater. Rapporten konkluderer med at det mest hensiktsmessige er overnasjonale løsninger på høyest mulig nivå, men at dersom det drøyer med å få slike på plass bør de nordiske landene vurdere å gå samme vei som Storbritannia og innføre en DST (Digital Sales Tax).

        https://www.mediebedriftene.no/artikler/2018/norden-bor-skattlegge-digitale-aktorer-etter-modell-fra-storbritannia Nyhet , Mediepolitikk, Statistikk og analyse
      6. Fersk STUP strategi

        STUP styret har nettopp vedtatt ny to-årsplan for perioden 2019-21. Kort fortalt skal STUP ha tilbud som bidrar til å styrke kvaliteten på og troverdigheten til norsk journalistikk.

        https://www.mediebedriftene.no/artikler/2018/fersk-stup-strategi Nyhet , Medlemskap og fordeler, Utdanning
      7. Dette er første kull i Mentorprogrammet

        16 medieledere har fått plass i første runde av mentorprogrammet i regi av Mediebedriftenes Landsforening og Medienettverket forum for kvinner i ledelse. Deltakerne kommer fra hele landet, og er fra ulike mediekonsern og mediehus. Dette er de 16 deltakerne.

        https://www.mediebedriftene.no/artikler/2018/dette-er-forste-kull-i-mentorprogrammet Nyhet , Utdanning mentorpro
      8. Kunstig intelligens og spåkmodeller

        Hva er egentlig språkmodeller? Hvordan trenes og utvikles de? Hvilke muligheter kan språkmodeller gi mediebedrifter? Onsdag 22. november inviterer vi til frokostmøte hvor vi skal dykke ned i alle disse spørsmålene. På scenen står både NorwAI, Nasjonalbiblioteket, Media Futures og AI Sweden. I tillegg vil Schibsted fortelle hvordan de jobber med å bygge egne modeller på toppen av AI Swedens GPT-SW3.

        https://www.mediebedriftene.no/arrangementer/kunstig-intelligens-og-spakmodeller Frokostmøte
      9. Rammeavtale frilans

        MBL og NJ ble blitt enige om en rammeavtale på frilansfeltet. Rammeavtalen erstatter bilag 4 i tariffavtalene mellom Norsk Journalistlag (NJ) og Mediebedriftenes Landsforening (MBL) og Næringslivets Hovedorganisasjon (NHO). Formålet med Rammeavtalen er å sikre forutsigbare rammer og ordnede forhold for frilansoppdrag. Rammeavtalen er ikke omfattet av Hovedavtalen og tariffavtalesystemet. Partene er enige om at Rammeavtalen skal være en stabil og varig avtale mellom partene.

        https://www.mediebedriftene.no/arbeidsliv/rammeavtale-frilans Lønn og tariff
      10. MBLs beredskapseminar

        I en urolig og uforutsigbar tid er redaktørstyrte medier en avgjørende motvekt mot strømmen av feilinformasjon og desinformasjon, og en sentral del av samfunnets totalforsvar og beredskap. Krig i Europa, hybride trusler og økende digital risiko gjør beredskap viktigere enn noen gang, også i mediebransjen. Hvordan forbereder vi oss på det uventede, og hva kan vi lære av hverandre? MBL inviterer til et aktuelt og praktisk seminar om beredskap for redaktørstyrte medier på Pressens hus 16. april kl. 08:30-10.00.

        https://www.mediebedriftene.no/arrangementer/mbls-beredskapseminar Seminar
      • Forrige
      • Side 167 av 211
      • 1
      • ...
      • 166
      • 167
      • 168
      • ...
      • 211
      • Neste

      Mediebedriftenes Landsforening

      1. Org. nr. 981391209

      Adresse

      Besøksadresse:

      Skippergata 24 0154 OSLO

      Postadresse:

      Skippergata 24 0154 OSLO

      Personvern og vilkår

      • Personvernerklæring

      Kontakt

      • Telefon: 22 86 12 00
      • post@mediebedriftene.no
      • Facebook
      • X/Twitter
      • Instagram