Hopp til hovedinnhold
  1. NHO
    • Alle regionkontor
    • NHO Agder
    • NHO Arktis
    • NHO Innlandet
    • NHO Møre og Romsdal
    • NHO Nordland
    • NHO Rogaland
    • NHO Trøndelag
    • NHO Vestfold og Telemark
    • NHO Vestland
    • NHO Viken Oslo
    • Alle landsforeninger
    • Abelia
    • Finans Norge
    • Fornybar Norge
    • MBL
    • NBF
    • NHO Byggenæringen
    • NHO Elektro
    • NHO Geneo
    • NHO Logistikk og Transport
    • NHO Luftfart
    • NHO Mat og Drikke
    • NHO Reiseliv
    • NHO Service og Handel
    • NHO Sjøfart
    • NHO Transport
    • Norsk Industri
    • Offshore Norge
    • Sjømat Norge
Logo Mediebedriftene
  • Arbinn
  • Bli medlem

Hva leter du etter?

      Se alle treff
      • Arbinn
      • Bli medlem

      Aktuelt

      • Arrangementer
      • Mediepolitikk
      • Mediekompasset (Avis i skolen)
      • Nyhetsarkiv
      • Tall og fakta

      Arbeidsliv

      • Arbeidsliv
      • Arbeidsrett
      • HMS
      • Hovedoppgjøret 2024
      • Opphavsrett
      • Rammeavtale frilans

      Mediepolitikk

      • Høringer
      • Mediebransjens samfunnsansvar
      • Medienes rammebetingelser
      • Mediepolitikk
      • Rammebetingelser
      • Ytringsfrihet

      Analyse og utvikling

      • Analyse og utvikling
      • Annonsestatistikk
      • Lesertall
      • Lønnsstatistikk
      • Opplagstall
      • Rapporter

      Medlemskap og fordeler

      • Innmelding
      • Medlemskap
      • Medlemsfordeler

      Konkurranser og utmerkelser

      • Avisgutten
      • Den store journalistprisen
      • Konkurranser og utmerkelser
      • Årets avistegning
      • Årets mediepriser

      Mediekompasset

      • Avistegning (ekstern side)
      • Juniorjournalisten (ekstern side)
      • Nasjonal avisuke
      • Medielabben (ekstern side)
      • Lag skoleavis (ekstern side)
      • Stortingsvalg (ekstern side)
      • Om Mediekompasset
      • Valgfag

      Om oss

      • Ansatte
      • Dette er MBL
      • Hovedstyret
      • In English
      • Vedtekter
      • Våre medlemmer
      1. NHO
        • Alle regionkontor
        • NHO Agder
        • NHO Arktis
        • NHO Innlandet
        • NHO Møre og Romsdal
        • NHO Nordland
        • NHO Rogaland
        • NHO Trøndelag
        • NHO Vestfold og Telemark
        • NHO Vestland
        • NHO Viken Oslo
        • Alle landsforeninger
        • Abelia
        • Finans Norge
        • Fornybar Norge
        • MBL
        • NBF
        • NHO Byggenæringen
        • NHO Elektro
        • NHO Geneo
        • NHO Logistikk og Transport
        • NHO Luftfart
        • NHO Mat og Drikke
        • NHO Reiseliv
        • NHO Service og Handel
        • NHO Sjøfart
        • NHO Transport
        • Norsk Industri
        • Offshore Norge
        • Sjømat Norge
      1. Mediebedriftenes Landsforening
      2. Søk
      2089 resultater:
      1. Regjeringen vil opprette senter for kildebevissthet

        Regjeringen foreslår i statsbudsjettet å gi 20 millioner kroner til et nytt og uavhengig senter som får navnet Tenk – senter for kildebevissthet. Senteret skal opprettes som en stiftelse med NTNU, Landsrådet for Norges barne- og ungdomsorganisasjoner (LNU), Den norske forleggerforening og Norsk Presseforbund som stiftere.

        https://www.mediebedriftene.no/artikler/2025/regjeringen-vil-opprette-senter-for-kildebevissthet Nyhet
      2. Statsbudsjettet: Motstandskraften styrkes - men medieøkonomien bekymrer

        - Det er positivt at regjeringen er tydelig på hvor viktig sterke redaktørstyrte medier er, men vi kunne ønske at det ble fulgt opp enda tydeligere i praksis. Regjeringen har mange gode strategier på styrking av motstandskraft i samfunnet. Vi er likevel bekymret for medieøkonomien. Endringene i denne bransjen skjer raskt, derfor må også mediepolitikken følge med i samme tempo. Når myndighetene anerkjenner medienes rolle i totalberedskapen, må det også vises igjen i mediepolitikken, sier Randi S. Øgrey, administrerende direktør i Mediebedriftenes Landsforening.

        https://www.mediebedriftene.no/artikler/2025/statsbudsjettet-motstandskraften-styrkes---men-medieokonomien-bekymrer Nyhet , Mediepolitikk
      3. Inviterer unge inn som skyggeredaktører

        Torsdag 13. november i år vil mange ungdommer få forsøke seg som redaktører i norske mediehus. Norsk Redaktørforening har oppfordret sine 820 medlemmer til å invitere inn unge skyggeredaktør. Målet er å dele informasjon om hva redaktørrollen innebærer og også lære mer om hvilke saker unge vil prioritere i mediene.

        https://www.mediebedriftene.no/artikler/2025/inviterer-unge-inn-som-skyggeredaktorer Nyhet , Mediekompasset, Journalistikk
      4. Barn selvbestemmelsesrett og ytringsfrihet ikke tilstrekkelig utredet

        Aldersgrensen for når barn selv kan samtykke til behandling av personopplysninger ved bruk av informasjonstjenester er foreslått hevet fra 13 til 15 år.

        https://www.mediebedriftene.no/artikler/2025/barn-selvbestemmelsesrett-og-ytringsfrihet-ikke-tilstrekkelig-utredet Nyhet , Mediepolitikk, Ytringsfrihet
      5. Lovforslag kan uthule kildevernet

        Forslaget innebærer prinsipielle og alvorlige utfordringer for kildevernet. Bestemmelsen er både vagt og vidt utformet og mangler nødvendige rettssikkerhetsmekanismer. Samlet sett utgjør dette en betydelig risiko for at PST og politiet i praksis kan hente ut IP-data uten tilstrekkelig kontroll.

        https://www.mediebedriftene.no/artikler/2025/lovforslag-kan-uthule-kildevernet Nyhet , Mediepolitikk, Ytringsfrihet
      6. Viktig regulering med tydelige krav til tek-gigantene

        Norsk Presseforbund, Norsk Redaktørforening, Norsk Journalistlag og Mediebedriftenes Landsforening har levert et felles høringssvar til regjeringens forslag om ny digitaltjenestelov. – Vi har jobbet for implementering av DSA lenge, og nå kommer den endelig. Det vil gi oss samme rettigheter som i EU, sier adm.dir. i MBL Randi S. Øgrey.

        https://www.mediebedriftene.no/artikler/2025/viktig-regulering-med-tydelige-krav-til-tek-gigantene Nyhet
      7. Nytt distribusjonsanbud fra sommeren 2026

        -Det er svært gode nyheter at Samferdselsdepartementet nå bekrefter at det kommer nytt distribusjonsanbud fra kommende sommer. Dette er noe vi har jobbet for lenge, sier adm.dir. Randi S. Øgrey.

        https://www.mediebedriftene.no/artikler/2025/nytt-distribusjonsanbud-fra-sommeren-2026 Nyhet
      8. Presseorganisasjonene krever at innhold må skjermes mot urettmessig bruk i trening av KI-modeller

        Norsk Presseforbund, Norsk Redaktørforening, Norsk Journalistlag og Mediebedriftenes Landsforening støtter innføringen av en ny lov om kunstig intelligens, men er bekymret over at EU så langt har stilt svake og generelle krav til teknologigigantenes respekt for opphavsretten. Journalistisk innhold er opphavsrettslig beskyttet og må skjermes mot urettmessig bruk i trening av KI-modeller.

        https://www.mediebedriftene.no/artikler/2025/presseorganisasjonene-krever-at-innhold-ma-skjermes-mot-urettmessig-bruk-i-trening-av-ki-modeller Nyhet
      9. MBL og Redaktørforeningen advarer mot utvidet ansvar i ny markedsføringslov

        Regjeringen foreslår endringer i markedsføringsloven for å følge opp et nytt EU-direktiv. I et høringsnotat advarer Norsk Redaktørforening og Mediebedriftenes Landsforening (MBL) mot at endringene kan få uheldige konsekvenser for redaktørstyrte medier, og peker på at terskelen for å utløse medvirkeransvar skal være høy.

        https://www.mediebedriftene.no/artikler/2025/mbl-og-redaktorforeningen-advarer-mot-utvidet-ansvar-i-ny-markedsforingslov Nyhet
      10. Ingunn Trosholmen blir ny administrerende direktør i World Expression Forum

        Trosholmen tiltrer som direktør for WEXFO fra og med 1. januar 2026. Hun kommer til WEXFO fra stillingen som statssekretær ved Statsministerens kontor.

        https://www.mediebedriftene.no/artikler/2025/ingunn-trosholmen-blir-ny-administrerende-direktor-i-world-expression-forum Nyhet , Ytringsfrihet
      • Forrige
      • Side 120 av 209
      • 1
      • ...
      • 119
      • 120
      • 121
      • ...
      • 209
      • Neste

      Mediebedriftenes Landsforening

      1. Org. nr. 981391209

      Adresse

      Besøksadresse:

      Skippergata 24 0154 OSLO

      Postadresse:

      Skippergata 24 0154 OSLO

      Personvern og vilkår

      • Personvernerklæring

      Kontakt

      • Telefon: 22 86 12 00
      • post@mediebedriftene.no
      • Facebook
      • X/Twitter
      • Instagram