Hopp til hovedinnhold
  1. NHO
    • Alle regionkontor
    • NHO Agder
    • NHO Arktis
    • NHO Innlandet
    • NHO Møre og Romsdal
    • NHO Nordland
    • NHO Rogaland
    • NHO Trøndelag
    • NHO Vestfold og Telemark
    • NHO Vestland
    • NHO Viken Oslo
    • Alle landsforeninger
    • Abelia
    • Finans Norge
    • Fornybar Norge
    • MBL
    • NBF
    • NHO Byggenæringen
    • NHO Elektro
    • NHO Geneo
    • NHO Logistikk og Transport
    • NHO Luftfart
    • NHO Mat og Drikke
    • NHO Reiseliv
    • NHO Service og Handel
    • NHO Sjøfart
    • NHO Transport
    • Norsk Industri
    • Offshore Norge
    • Sjømat Norge
Logo Mediebedriftene
  • Arbinn
  • Bli medlem

Hva leter du etter?

      Se alle treff
      • Arbinn
      • Bli medlem

      Aktuelt

      • Arrangementer
      • Mediepolitikk
      • Mediekompasset (Avis i skolen)
      • Nyhetsarkiv
      • Tall og fakta

      Arbeidsliv

      • Arbeidsliv
      • Arbeidsrett
      • HMS
      • Hovedoppgjøret 2024
      • Opphavsrett
      • Rammeavtale frilans

      Mediepolitikk

      • Høringer
      • Mediebransjens samfunnsansvar
      • Medienes rammebetingelser
      • Mediepolitikk
      • Rammebetingelser
      • Ytringsfrihet

      Analyse og utvikling

      • Analyse og utvikling
      • Annonsestatistikk
      • Lesertall
      • Lønnsstatistikk
      • Opplagstall
      • Rapporter

      Medlemskap og fordeler

      • Innmelding
      • Medlemskap
      • Medlemsfordeler

      Konkurranser og utmerkelser

      • Avisgutten
      • Den store journalistprisen
      • Konkurranser og utmerkelser
      • Årets avistegning
      • Årets mediepriser

      Mediekompasset

      • Avistegning (ekstern side)
      • Juniorjournalisten (ekstern side)
      • Nasjonal avisuke
      • Medielabben (ekstern side)
      • Lag skoleavis (ekstern side)
      • Stortingsvalg (ekstern side)
      • Om Mediekompasset
      • Valgfag

      Om oss

      • Ansatte
      • Dette er MBL
      • Hovedstyret
      • In English
      • Vedtekter
      • Våre medlemmer
      1. NHO
        • Alle regionkontor
        • NHO Agder
        • NHO Arktis
        • NHO Innlandet
        • NHO Møre og Romsdal
        • NHO Nordland
        • NHO Rogaland
        • NHO Trøndelag
        • NHO Vestfold og Telemark
        • NHO Vestland
        • NHO Viken Oslo
        • Alle landsforeninger
        • Abelia
        • Finans Norge
        • Fornybar Norge
        • MBL
        • NBF
        • NHO Byggenæringen
        • NHO Elektro
        • NHO Geneo
        • NHO Logistikk og Transport
        • NHO Luftfart
        • NHO Mat og Drikke
        • NHO Reiseliv
        • NHO Service og Handel
        • NHO Sjøfart
        • NHO Transport
        • Norsk Industri
        • Offshore Norge
        • Sjømat Norge
      1. Mediebedriftenes Landsforening
      2. Søk
      2068 resultater:
      1. Ny rapport om medievaner i innvandrertette bydeler: Nyhetskonsum som samfunnsinkludering

        Under Arendalsuka lanseres ny rapport fra IN/LAB om medievaner, basert på intervjuer om medievaner med innbyggere i innvandrertette bydeler i Oslo. Stedet er Mediescenen i Agderposten onsdag 16. august kl. 09-10.30.

        https://www.mediebedriftene.no/artikler/2023/ny-rapport-om-medievaner-i-innvandrertette-bydeler-nyhetskonsum-eller-samfunnsinkludering Nyhet , Arrangementer, Journalistikk
      2. Det tyske Marshall-fondet er ny partner for det ukrainske mediefondet

        Etter 15 måneder med hardt og nødvendig arbeid, overfører Gazeta Wyborcza Foundation den direkte driften av det ukrainske mediefondet (UMF) til en større internasjonal organisasjon som gir allsidig hjelp til Ukraina. Fondet har gitt betydelig bistand til ukrainske journalister og utgivere for å hjelpe dem med å fortsette sitt livsviktige oppdrag under ekstremt vanskelige forhold forårsaket av den russiske fullskala invasjonen av Ukraina. Nå skal det tyske Marshall-fondet hjelpe dem i sitt videre arbeid.

        https://www.mediebedriftene.no/artikler/2023/det-tyske-marshall-fondet-er-ny-partner-for-det-ukrainske-mediefondet Nyhet Ukrainian Media Fund;
      3. Shilan er ny daglig leder på Pressens hus

        Shilan Ghadani (35) er ansatt som daglig leder for Pressens hus. Hun kommer fra stillingen som daglig leder for Tromsø Sentrum as. Her har hun vist solid evne til å skape aktivitet, vekst og utvikling i en hel by. Nå er hun klar for Oslo og Pressens hus.

        https://www.mediebedriftene.no/artikler/2023/shilan-er-ny-daglig-leder-pa-pressens-hus Nyhet
      4. Fagdag for lokalaviser: ­Få hjelp til valgkampdekningen

        Få den beste dekningen av høstens valg. Velkommen til fagdag med aktuelle foredragsholdere, spennende tema og nyttige workshops.

        https://www.mediebedriftene.no/artikler/2023/fagdag-for-lokalaviser-fa-hjelp-til-valgkampdekningen Nyhet , Arrangementer, Journalistikk lokalvalg; kompetanse; kurs; lokalaviser;
      5. Medieleder-konferansen 2024 legges til Kristiansand

        Neste år flyttes Medieleder-konferansen til Kristiansand. Vanligvis legges denne konferansen rett i forkant av Nordiske Mediedager i Bergen, men fordi konferansen neste år ville havnet på 1. mai har foreningene besluttet å flytte konferansen til Sørlandet i juni.

        https://www.mediebedriftene.no/artikler/2023/medieleder-konferansen-2024-legges-til-kristiansand Nyhet , Arrangementer, Medlemskap og fordeler Medieleder2023;
      6. Nytt styre i Norsk Presseforbund

        Harald H. Rise (Polaris) blir MBLs nye representant i styret til presseforbundet etter dagens styremøte i NP, og han er også valgt til medlem av arbeidsutvalget. NJs Hege Fagerheim er ny styreleder.

        https://www.mediebedriftene.no/artikler/2023/nytt-styre-i-norsk-presseforbund Nyhet Styret i Norsk Presseforbund;
      7. Dialogmøte mellom mediebransjen og tech-gigantene hos kulturministeren

        Tech-gigantene Meta, Google, Tiktok og Microsoft møtte representanter for de redaktørstyrte mediene til dialogmøte hos kulturminister Anette Trettebergstuen i dag. Medierepresentantene presenterte blant annet tall som viste at Meta har nedprioritert nyheter, og kulturministeren uttrykte skepsis til denne utviklingen.

        https://www.mediebedriftene.no/artikler/2023/dialogmote-mellom-mediebransjen-og-tech-gigantene-hos-kulturministeren Nyhet , Mediepolitikk
      8. Ingen gjeninnføring av plattformnøytralt momsfritak: -Svært skuffende

        -Vi er svært skuffet over at det ikke ble gjeninnført plattformnøytralt momsfritak for nyhetsmedier i forhandlingene om revidert nasjonalbudsjett, slik en samlet mediebransje ba om. Dette får konsekvenser for innovasjonen i mediehusene fremover, og vil gi en nedkjølende effekt fordi det skaper usikkerhet, sier MBLs adm.dir. Randi S. Øgrey.

        https://www.mediebedriftene.no/artikler/2023/ingen-gjeninnforing-av-plattformnoytralt-momsfritak--svart-skuffende Nyhet
      9. Starter opp valgprosjekt for lokalavisene

        Lokalavisene kan få skreddersydd hjelp i dekningen av valgkampen i et omfattende prosjekt i regi av SUJO i samarbeid med MBL og LLA. Oppstarten er allerede 15. juni.

        https://www.mediebedriftene.no/artikler/2023/gar-i-gang-med-valgprosjekt-for-lokalavisene Nyhet , Arrangementer
      10. Se opptaket fra frokostseminaret: Mindre innsyn i interne dokumenter

        Presseorganisasjonene inviterte til frokostmøte onsdag 7. juni kl. 08.15. Bli med fysisk eller digitalt.

        https://www.mediebedriftene.no/artikler/2023/se-frokostseminar-live-mindre-innsyn-i-interne-dokumenter Nyhet
      • Forrige
      • Side 195 av 207
      • 1
      • ...
      • 194
      • 195
      • 196
      • ...
      • 207
      • Neste

      Mediebedriftenes Landsforening

      1. Org. nr. 981391209

      Adresse

      Besøksadresse:

      Skippergata 24 0154 OSLO

      Postadresse:

      Skippergata 24 0154 OSLO

      Personvern og vilkår

      • Personvernerklæring

      Kontakt

      • Telefon: 22 86 12 00
      • post@mediebedriftene.no
      • Facebook
      • X/Twitter
      • Instagram