Hopp til hovedinnhold
  1. NHO
    • Alle regionkontor
    • NHO Agder
    • NHO Arktis
    • NHO Innlandet
    • NHO Møre og Romsdal
    • NHO Nordland
    • NHO Rogaland
    • NHO Trøndelag
    • NHO Vestfold og Telemark
    • NHO Vestland
    • NHO Viken Oslo
    • Alle landsforeninger
    • Abelia
    • Finans Norge
    • Fornybar Norge
    • MBL
    • NBF
    • NHO Byggenæringen
    • NHO Elektro
    • NHO Geneo
    • NHO Logistikk og Transport
    • NHO Luftfart
    • NHO Mat og Drikke
    • NHO Reiseliv
    • NHO Service og Handel
    • NHO Sjøfart
    • NHO Transport
    • Norsk Industri
    • Offshore Norge
    • Sjømat Norge
Logo Mediebedriftene
  • Arbinn
  • Bli medlem

Hva leter du etter?

      Se alle treff
      • Arbinn
      • Bli medlem

      Aktuelt

      • Arrangementer
      • Mediepolitikk
      • Mediekompasset (Avis i skolen)
      • Nyhetsarkiv
      • Tall og fakta

      Arbeidsliv

      • Arbeidsliv
      • Arbeidsrett
      • HMS
      • Hovedoppgjøret 2024
      • Opphavsrett
      • Rammeavtale frilans

      Mediepolitikk

      • Høringer
      • Mediebransjens samfunnsansvar
      • Medienes rammebetingelser
      • Mediepolitikk
      • Rammebetingelser
      • Ytringsfrihet

      Analyse og utvikling

      • Analyse og utvikling
      • Annonsestatistikk
      • Lesertall
      • Lønnsstatistikk
      • Opplagstall
      • Rapporter

      Medlemskap og fordeler

      • Innmelding
      • Medlemskap
      • Medlemsfordeler

      Konkurranser og utmerkelser

      • Avisgutten
      • Den store journalistprisen
      • Konkurranser og utmerkelser
      • Årets avistegning
      • Årets mediepriser

      Mediekompasset

      • Avistegning (ekstern side)
      • Juniorjournalisten (ekstern side)
      • Nasjonal avisuke
      • Medielabben (ekstern side)
      • Lag skoleavis (ekstern side)
      • Stortingsvalg (ekstern side)
      • Om Mediekompasset
      • Valgfag

      Om oss

      • Ansatte
      • Dette er MBL
      • Hovedstyret
      • In English
      • Vedtekter
      • Våre medlemmer
      1. NHO
        • Alle regionkontor
        • NHO Agder
        • NHO Arktis
        • NHO Innlandet
        • NHO Møre og Romsdal
        • NHO Nordland
        • NHO Rogaland
        • NHO Trøndelag
        • NHO Vestfold og Telemark
        • NHO Vestland
        • NHO Viken Oslo
        • Alle landsforeninger
        • Abelia
        • Finans Norge
        • Fornybar Norge
        • MBL
        • NBF
        • NHO Byggenæringen
        • NHO Elektro
        • NHO Geneo
        • NHO Logistikk og Transport
        • NHO Luftfart
        • NHO Mat og Drikke
        • NHO Reiseliv
        • NHO Service og Handel
        • NHO Sjøfart
        • NHO Transport
        • Norsk Industri
        • Offshore Norge
        • Sjømat Norge
      1. Mediebedriftenes Landsforening
      2. Søk
      1954 resultater:
      1. Sammen i kampen mot falske nyheter og desinformasjon

        MBL blir med i Media Citys prosjekt Reynir. Prosjektet skal videreutvikle og implementere teknologi som lar redaksjoner sikre opphavet til bilder og videoer i nyhetssaker. – Vi mener Reynir er et viktig innovasjonsprosjekt som kan styrke motstandskraften og bli et viktig verktøy for redaktørstyrte medier, sier MBLs adm.dir. Randi S. Øgrey.

        https://www.mediebedriftene.no/artikler/2024/sammen-i-kampen-mot-falske-nyheter-og-desinformasjon Nyhet Prosjekt Reynir; Media City Bergen; desinformasjon;
      2. 5 medietrender for 2024

        Krevende tider har ført til en strammere økonomi for mange forbrukere. Opplaget for norske aviser gikk tilbake i første halvår av 2023 (MBL). Samtidig fikk annonsemarkedet en negativ utgang på 2023 (IRM). Utviklingen utfordrer finansieringen av journalistikken og stiller samtidig krav til innovasjon i både abonnementsmodeller og historiefortelling fra mediehusene. Dette er noen av trendene vi i MBL mener vil prege 2024.

        https://www.mediebedriftene.no/artikler/2024/5-medietrender-for-2024 Nyhet
      3. Mediemangfold bygger digital motstandskraft

        - La meg starte med å anerkjenne at kulturministeren har fått dette ansvaret. Det vitner om at regjeringen ser det samme som oss. Et mangfold av redaktørstyrte medier er den avgjørende motvekten mot den økende strømmen av feilinformasjon, desinformasjon og påvirkningsforsøk. Mediemangfoldet bygger motstandskraft både direkte og indirekte. Dette sa MBLs adm. dir. Randi S. Øgrey på kulturministerens innspillsmøte om digital motstandskraft.

        https://www.mediebedriftene.no/artikler/2024/mediemangfold-er-viktig-for-digital-motstandskraft Nyhet Lubna Jaffrey; innspillsmøte; digital motstandskraft; kulturministeren;
      4. Dette er Mentorparene til kull 4

        18 Medieledere har fått plass i fjerde runde av mentorprogrammet i regi av Mediebedriftenes Landsforening og Medienettverket. Deltakerne kommer fra hele landet, og har forskjellige stillinger fra ulike konsern og mediehus.

        https://www.mediebedriftene.no/artikler/2024/dette-er-mentorparene-til-kull-4 Nyhet Mentorprogrammet; kull 4;
      5. Starter kull fire av Mentorprogrammet

        18 medieledere har fått plass i kull fire av mentorprogrammet i regi av Mediebedriftenes Landsforening og Medienettverket. Deltakerne er fra hele landet, jobber i ulike mediekonsern og kommer fra flere forskjellige stillinger i bransjen. Oppstart for kull fire er 24. januar, og programmet vil gå gjennom hele 2024.

        https://www.mediebedriftene.no/artikler/2024/starter-kull-fire-av-mentorprogrammet Nyhet Kull 4; Mentorprogrammet;
      6. Årets Mediepriser - påmeldingen er åpen

        Det er igjen på tide å finne frem det beste du og ditt mediehus har laget i året som er gått. Tenk deg godt om. Hva har vi gjort i løpet av det siste året? Hva likte leserne best? Hva er vi ekstra stolte av? Vil du bli med på festen i Bergen i mai, er det tid for å stille til start nå. Det er i år gjort et par endringer i kategoriene etter innspill fra mediehusene og tidligere deltakere i konkurransen.

        https://www.mediebedriftene.no/artikler/2024/arets-mediepriser---pameldingen-er-apen Nyhet mediepriser
      7. Fire trendrapporter å ta med inn mot det nye året

        For den som har litt ekstra tid i romjula vil vi anbefale trendrapportene til Schibsted, Nieman Lab, Future Today Institute og Deloitte.

        https://www.mediebedriftene.no/artikler/2023/fire-trendrapporter-a-ta-med-inn-mot-det-nye-aret Nyhet , Statistikk og analyse
      8. Engasjert skoleungdom besøker Amedia

        – For Amedia er det viktig å vise frem hvilke muligheter som foreligger i konsernet, sier Marie Sundling, som er ansvarlig Employer Branding og HR Partner i Amedia. Nå samarbeider MBLs Mediekompasset og Amedia om å invitere inn elever fra "medier og kommunikasjon-linjen" fra ulike videregående skoler til fagdag.

        https://www.mediebedriftene.no/artikler/2023/engasjert-skoleungdom-besoker-amedia-konsernet Nyhet , Mediekompasset
      9. Analyse: Svak tilbakegang for norske nettsteder

        Samlet bruk av innhold fra norske mediehus går tilbake, viser de offisielle mediemålingene fra Kantar og MBL. Den totale dekningen for norske nettsteder går tilbake med to prosent i tredje kvartal 2023, sammenlignet med året før. Likevel øker tre av fire nettsteder i perioden, og lokalavisene kan vise til et svært godt kvartal.

        https://www.mediebedriftene.no/artikler/2023/analyse-svak-tilbakegang-for-norske-nettsteder Nyhet , Aviser og magasiner, Multimedia, Statistikk og analyse medietall, Analyse, lesertall
      10. SVs alternative statsbudsjett: 75 millioner mer i pressestøtte, men løser ikke momsen

        - Redaktørstyrte medier er viktigere enn noensinne, og både pressestøtten og momsfritaket er helt avgjørende for å sikre medienes rolle. Det er positivt at SV styrker pressestøtten og er tydelig på målet om å få tilbake et plattformnøytralt fritak. Men det er skuffende at de ikke retter det opp, sier MBLs adm.dir. Randi S. Øgrey.

        https://www.mediebedriftene.no/artikler/2023/svs-alternative-statsbudsjett-75-millioner-mer-i-pressestotte-men-loser-ikke-momsen Nyhet , Mediepolitikk
      • Forrige
      • Side 177 av 196
      • 1
      • ...
      • 176
      • 177
      • 178
      • ...
      • 196
      • Neste

      Mediebedriftenes Landsforening

      1. Org. nr. 981391209

      Adresse

      Besøksadresse:

      Skippergata 24 0154 OSLO

      Postadresse:

      Skippergata 24 0154 OSLO

      Personvern og vilkår

      • Personvernerklæring

      Kontakt

      • Telefon: 22 86 12 00
      • post@mediebedriftene.no
      • Facebook
      • X/Twitter
      • Instagram